30 let od svatořečení Anežky České
Česká národní pouť do Říma
&  náš hudební doprovod 

 

Slavnostním provedením v zaplněné Lateránské bazilice vyvrcholila série koncertů České nebe září. Cyklus kantát o našich národních patronech si v roce 2019 mohli vychutnat i posluchači v Olomouci, Kutné Hoře a Praze.

 

Neméně důležitým úkolem bylo zkomponování a nastudování původního liturgického repertoáru určeného pro národní pouť. Jím jsme doprovodili bohoslužby v bazilice sv. Panny Marie Sněžné, v bazilice sv. Petra a v Lateránské bazilice.​ Celou pouť si můžete zpětně připomenout spolu s námi díky reportáži České televize.

 

Na projektu České nebe září spolupracovaly sbory Collegium Hortense, SMoG, Schola brněnské mládeže a Pěvecký sbor SGV spolu s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR. Hlavou projektu je skladatel a dirigent plk. Mgr. Jan Zástěra.

CD "pro Anežku" jsme vydali v nákladu 2.000 ks jako vzpomínku pro poutníky na hudební doprovod České národní pouti a na hezké chvíle strávené společně v Římě. Obsahuje nahrávky vybraných skladeb v komorním provedení. V příštím roce plánujeme nahrát kompletní poutní repertoár v plné orchestraci.

Informace o skladbách a interpretech: zadní strana přebalu

Album je k dispozici také na Spotify.

Zde najdete sborové a instrumentální party a partitury. Materiály budou postupně přibývat. Velice by  nás potěšilo, kdyby se tato hudba zkomponovaná k příležitosti národní pouti a k jubileu svatořečení Anežky Přemyslovny rozšířila do českých farností a dostala se tak i k dalším posluchačům, kteří s námi v Římě nemohli být.

Pokud byste měli zájem o další party či o provedení hudby ve vaší farnosti (např. o pouti apod.), kontaktujte nás na info@ceskenebezari.cz.
 

Seznam skladeb:

Aleluja / Já jsem dobrý pastýř

Aleluja / Nové přikázání*

Aleluja / Šťastná panno
Ave verum corpus*   sbor / partituraparty

Blíž k nepatrným

Buď zdráva, svatá Boží rodičko

Dobrý pastýř
Hle, anděl   
sbor / partituraparty
Hymnus ke svaté Anežce   sbor / partituraparty
Jak svíce v šeru   sbor / partituraparty

Loretánská litanie 

Missa De angelis

Missa super pec(c(at))oribus collinis   sbor

Neboj se, Maria

O sacrum convivium   sbor / partituraparty

Podle toho všichni poznají*

Totus tuus   sbor / partituraparty

Autorem hudby ke všem skladbám je Jan Zástěra, vyjma skladeb označených hvězdičkou, které složil Matouš Pavlis.