Kantáta k výročí 800 let od narození svaté Zdislavy, paní z Lemberka
"Já vládnu pouze láskou"

 

Loňské výročí spojené se svatou Anežkou letos střídá další významné jubileum její souputnice. V roce 2020 si nejen Liberecký kraj a Litoměřická diecéze připomínají 800 let od údajného roku narození své patronky paní Zdislavy z Lemberka a Křižanova.

O poměrně krátkém životě této inspirativní světice se nám nedochovalo příliš mnoho informací, i tak ale celá staletí přečkala úcta k ní, která každoročně do baziliky v Jablonném a do okolí Lemberka přivádí tisíce poutníků. Paní Zdislava je pro nás stále vzorem milující matky, pečující manželky a obrazem ochránkyně chudých a potřebných.

Textař Jan Matoušek se rozhodl na základě přání litoměřického biskupa napsat libreto, kde se zpívaná čísla střídají s recitovanými střípky ze Zdislavina života. Text zhudebnil a s dalšími hudebníky nastudoval Jan Zástěra.

V srpnu 2020 vznikla nahrávka, která právě nyní vychází na CD. V roce 2021 je pak ve spolupráci s TV Noe plánováno natáčení krátkého televizního filmu v kouzelných kulisách podještědské krajiny a také uvedení na několika koncertech.

Nejbližší provedení:

28.11.2020 od 17:00          Louny, chrám sv. Mikuláše          vstup volný

CD právě v prodeji!


Nahrávku kantáty Já vládnu pouze láskou můžete zakoupit zde na tomto webu a od 1. listopadu i na těchto prodejních místech:

Horní Jiřetín, infocentrum

Jablonné v Podještědí, infocentrum

Liberec, infocentrum

Teplice, Zámecké náměstí 1 (tel. 776 430 601)

Objednávka CD
Cena alba je 179 Kč.
Poštovné činí 21 Kč při platbě na účet předem, 71 Kč na dobírku.

 

arrow&v
arrow&v
Na věky věků už jsi naše
00:00 / 03:37

Ukázka z alba:

Posluchači se mohou těšit na celkem 15 skladeb v podání komorního sboru, smyčcového kvintetu a Karolíny Baranové, herečky libereckého Divadla F. X. Šaldy, která propůjčila svůj hlas svaté Zdislavě.

Kantátu samotnou pak doplňují tři bonusové skladby - nejoblíbenější písně z loňské pouti do Říma za svatou Anežkou se zbrusu novými českými texty.

noe.png
liberecký_kraj.jpg

Partneři projektu:

jablonné.jpg
Krušnohorské noviny