Kantáta k výročí 800 let od narození svaté Zdislavy z Lemberka
"Já vládnu pouze láskou"

 

toto je neveřejná prezentace projektu pro média a partnery, odkaz prosím nešiřte;
prezentace pro širokou veřejnost naleznete zde


V roce 2020 si společně připomínáme 800 let od narození paní Zdislavy z Lemberka a Křižanova. Tato patronka Litoměřické diecéze a Libereckého kraje je známa svou dobrotivostí, péčí o nemocné a potřebné a také jako milující matka a oddaná manželka.

Na její počest se rozhodl teplický skladatel Jan Zástěra zhudebnit libreto textaře Jana Matouška "Já vládnu pouze láskou". Tak vznikla kantáta pro smíšený sbor, smyčcový kvintet a herečku, která svými recitovanými vstupy doplňuje zpívané části. Poetické ztvárnění zpřístupňuje Zdislavin odkaz nejširšímu publiku.

Výročí připadá na rok, kdy se kvůli světové pandemii viru covid-19 stává připomínka Zdislaviny obětavé pomoci nemocným, zakládání špitálů a klášterů nanejvýš aktuální.

Ve spolupráci s TV Noe je na rok 2021 plánováno natáčení televizního medailonku v krásném okolí města Jablonného, které dodá kantátě další rozměr. Dříve, než bude možné si skladbu poslechnout na některém z živých vystoupení, mohou si ji zájemci vychutnat na nahrávce, která právě vychází na CD.

Jako bonusy ji doplňují tři oblíbené písně z Národní pouti do Říma 2019 s novými českými texty.

Tisková zpráva ke stažení

Fotogalerie ze zkoušek a natáčení:

1/10

Libreto kantáty k prohlédnutí či stažení:

Studiová nahrávka k poslechu:

kontakt:

Jan Matoušek
737 826 047
info@ceskenebezari.cz

ve spolupráci s Trautzlovou uměleckou společností